19.042002

which is a better deal $56 for 25gal or $32.05 for 15gal and what is the unit rate for the better deal

traj042003 Mathematics 1 11

which is a better deal $56 for 25gal or $32.05 for 15gal and what is the unit rate for the better deal

Posted by traj042003 | Posted at Apr 19, 2002 | Categories: Mathematics

Answers

Noahdragon101
Noahdragon101

32.05 for 15 gallons  The unit rate is 2.14/1 gal 56 for 25 gallon  The unit rate is 2.24/1 gal The best deal is 32.05 for 15 Gal  Cause: The gallon is 10 cents less expensive 

Apr 19, 2002 01:10

Leave a answer